Hakkımızda

90’lı yıllarda Ortadoğu’da, özellikle Irak’ta, çeşitli ürünler için doğan talebin büyüklüğü; bölge ile Türk firmaları arasındaki ticaretin artmasına neden olurken, güvenli iş ilişkileri kuran firmalar bu potansiyeli iyi değerlendirerek bugünlere gelmişlerdir. Eda İletişim İthalat İhracat Turizm ve İnşaat Ticaret Limited Şirketi de, bu potansiyeli zamanında fark edip verimli bir şekilde değerlendirebilen şirketler arasında yer almaktadır.

Eda Şirketler Grubu, 1996 yılında Ankara’da kurulmuştur. Başlıca faaliyetleri arasında telekomünikasyon sistemleri ve teknolojik ürünlerin ihracatı bulunmaktadır. Irak’ın ilk GSM operatörlerinden biri ile iş yapmaya başlamış olup sonrasında gerek duyulan çok çeşitli telekomünikasyon ekipmanlarını sağlamayı sürdürmüştür. Telekomünikasyon sektörü dışında; çevre-hidroloji, petrol boru hatları, inşaat, trafik güvenlik sistemleri ve sinyalizasyon, araç üstü ekipmanlar, elektrik dağıtım projeleri vb alanlarda faaliyet göstermektedir.

Şirketin Erbil/Irak’da bulunan grup şirketleri vasıtasıyla piyasada oluşan talepler anında değerlendirilerek ticari ilişkilere dönüştürülebilmektedir. Özellikle Kuzey Irak’ta önemli projelere imza atan Eda Şirketler Grubu, dünya çapında üretici firmalarla işbirliği yaparak, uluslararası kalite standartlarına uygun ürünlerin bölgedeki Resmi Kurumlarda ve özel sektörde kullanılmasını sağlamıştır. Eda Şirketler Grubu bugüne kadar birçok başarılı projeyi hayata geçirmiş olup yeni projelerle ilgili çalışmalarına da olanca hızıyla devam etmektedir.

Eda Şirketler Grubu, karşılıklı güven duygusu ve sorumluluk ilkesi çerçevesinde faaliyetlerini sürdürürken en yüksek etik ve çevre standartlarını idame ettirmekte olup iş yaptığı ülkelere destek sağlamaktadır. Eda Şirketler Grubu, ülkemizde ihracat şirketleri arasında güvenilir bir firma imajını elde etmeye hak kazanmıştır ve de büyüyen pazarın taleplerini karşılamak üzere devamlı en iyisini yapmaya gayret göstermektedir. Bu sayede özellikle Irak pazarında şirket önemli bir pozisyona gelmiştir.